Serie A otteluohjelma 2019-2020

Italian huippujalkapalloliiga Serie A:n ottelut lähtevät käyntiin 24.elokuuta 2019. Kausi huipentuu 24.toukokuuta 2020 pelattaviin loppuotteluihin, joissa selviää viekö kahdeksankertainen mestari Juventus jälleen kirkkaimman pokaalin.

Pääset katsomaan Serie A live-streameja Unibetilla missä tahansa oletkin!  Unibetin asiakkaana näet kaikki Serie A:n ottelut suorina lähetyksinä ja matsit näkyvät niin tietokoneella, älypuhelimella kuin tabletillakin.

Merkkaa allaolevasta otteluohjelmasta kalenteriisi suosikkijoukkueesi ottelut ja kovimmat kohtaamiset. Muista myös tutustua Unibetin live-vetoihin, jotka antavat jalkapallon live-streamien seuraamiselle lisäpotkua.

 

Serie A otteluohjelma 2019-2020

 

Kierros 1

 

Lauantai 24.08.2019

Klo. 19:00

Parma-Juventus

Klo. 21:45

Fiorentina-Napoli

 

Sunnuntai 25.08.2019

Klo. 19:00

Udinese - AC Milan

Klo. 21:45

AS Roma - Genoa

Cagliari - Brescia

Sampdoria - Lazio

Spal - Atalanta

Torino - Sassuolo

Verona - Bologna

 

Maanantai 26.08.2019

Klo. 21:45

Inter – Lecce

 

Kierros 2

 

Perjantai 30.08.2019

Klo. 21:45

Bologna – Spal

 

Lauantai 31.08.2019

Klo. 19:00

AC Milan - Brescia

Klo.  21:45

Juventus -Napoli

 

Sunnuntai 01.09.2019

Klo. 19:00

Lazio - AS Roma

Klo. 21:45

Atalanta - Torino

Cagliari - Inter

Genoa - Fiorentina

Lecce - Verona

Sassuolo - Sampdoria

Udinese – Parma

 

 

Kierros 3

 

Sunnuntai 15.09.2019

Klo. 16:00

AS Roma - Sassuolo

Brescia - Bologna

Fiorentina - Juventus

Genoa - Atalanta

Inter - Udinese

Napoli - Sampdoria

Parma - Cagliari

Spal - Lazio

Torino - Lecce

Verona - AC Milan

 

Kierros 4

 

Lauantai 21.09.2019

Klo. 21:45

AC Milan – Inter

 

Sunnuntai 22.09.2019

Klo. 16:00

Atalanta - Fiorentina

Bologna - AS Roma

Cagliari - Genoa

Juventus - Verona

Lazio - Parma

Lecce - Napoli

Sampdoria - Torino

Sassuolo - Spal

Udinese – Brescia

 

Kierros 5

 

Keskiviikko 25.09.2019

Klo. 21:45

AS Roma - Atalanta

Brescia - Juventus

Fiorentina - Sampdoria

Genoa - Bologna

Inter - Lazio

Napoli - Cagliari

Parma - Sassuolo

Spal - Lecce

Torino - AC Milan

Verona – Udinese

 

Kierros 6

 

Sunnuntai 29.09.2019

Klo. 16:00

AC Milan - Fiorentina

Cagliari - Verona

Juventus - Spal

Lazio - Genoa

Lecce - AS Roma

Napoli - Brescia

Parma - Torino

Sampdoria - Inter

Sassuolo - Atalanta

Udinese – Bologna

 

Kierros 7

 

Sunnuntai 06.10.2019

Klo.16:00

AS Roma - Cagliari

Atalanta - Lecce

Bologna - Lazio

Brescia - Sassuolo

Fiorentina - Udinese

Genoa - AC Milan

Spal - Parma

Torino - Napoli

Verona - Sampdoria

Klo. 21:45

Inter – Juventus

 

Kierros 8

 

Sunnuntai 20.10.2019

Klo.16:00

AC Milan - Lecce

Brescia - Fiorentina

Cagliari - Spal

Juventus - Bologna

Lazio - Atalanta

Napoli - Verona

Parma - Genoa

Sampdoria - AS Roma

Sassuolo - Inter

Udinese – Torino

 

Kierros 9

 

Sunnuntai 27.10.2019

Klo. 16:00

AS Roma - AC Milan

Atalanta - Udinese

Bologna - Sampdoria

Fiorentina - Lazio

Genoa - Brescia

Inter - Parma

Lecce - Juventus

Spal - Napoli

Torino - Cagliari

Verona – Sassuolo

 

Kierros 10

 

Keskiviikko 30.10.2019

Klo. 21:45

AC Milan - Spal

Brescia - Inter

Cagliari - Bologna

Juventus - Genoa

Lazio - Torino

Napoli - Atalanta

Parma - Verona

Sampdoria - Lecce

Sassuolo - Fiorentina

Udinese - AS Roma

 

Kierros 11

 

Lauantai 02.11.2019

Klo. 21:45

Torino – Juventus

 

Sunnuntai 03.11.2019

Klo.16:00

AC Milan - Lazio

Atalanta - Cagliari

Bologna - Inter

Fiorentina -Parma

Genoa - Udinese

Lecce - Sassuolo

Spal - Sampdoria

Verona - Brescia

Klo. 21:45

AS Roma – Napoli

 

Kierros 12

 

Sunnuntai 10.11.2019

Klo.16:00

Brescia - Torino

Cagliari - Fiorentina

Inter - Verona

Lazio - Lecce

Napoli - Genoa

Parma - AS Roma

Sampdoria - Atalanta

Sassuolo - Bologna

Udinese - Spal

Klo. 21:45

Juventus – AC Milan

 

Kierros 13

 

Sunnuntai 24.11.2019

Klo.16:00

AC Milan - Napoli

AS Roma - Brescia

Atalanta - Juventus

Bologna - Parma

Lecce - Cagliari

Sampdoria - Udinese

Sassuolo - Lazio

Spal - Genoa

Torino - Inter

Verona – Fiorentina

 

Kierros 14

 

Sunnuntai 01.12.2019

Klo.16:00

Brescia - Atalanta

Cagliari - Sampdoria

Fiorentina - Lecce

Genoa - Torino

Inter - Spal

Juventus - Sassuolo

Lazio - Udinese

Napoli - Bologna

Parma - AC Milan

Verona - AS Roma

 

Kierros 15

 

Sunnuntai 08.12.2019

Klo. 16:00

Atalanta - Verona

Bologna - AC Milan

Inter - AS Roma

Lazio - Juventus

Lecce - Genoa

Sampdoria - Parma

Sassuolo - Cagliari

Spal - Brescia

Torino - Fiorentina

Udinese - Napoli

 

Kierros 16

 

Sunnuntai 15.12.2019

Klo. 16:00

AC Milan - Sassuolo

AS Roma - Spal

Bologna - Atalanta

Brescia - Lecce

Cagliari - Lazio

Fiorentina- Inter

Genoa - Sampdoria

Juventus - Udinese

Napoli - Parma

Verona – Torino

 

Kierros 17

 

Sunnuntai 22.12.2019

Klo. 16:00

Atalanta - AC Milan

Fiorentina - AS Roma

Inter - Genoa

Lazio - Verona

Lecce - Bologna

Parma - Brescia

Sampdoria - Juventus

Sassuolo - Napoli

Torino - Spal

Udinese - Cagliari

 

Kierros 18

 

Sunnuntai 05.01.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Sampdoria

AS Roma - Torino

Atalanta - Parma

Bologna - Fiorentina

Brescia - Lazio

Genoa - Sassuolo

Juventus - Cagliari

Lecce - Udinese

Napoli - Inter

Spal – Verona

 

Kierros 19

 

Sunnuntai 12.01.2020

Klo. 16:00

AS Roma - Juventus

Cagliari - AC Milan

Fiorentina - Spal

Inter - Atalanta

Lazio - Napoli

Parma - Lecce

Sampdoria - Brescia

Torino - Bologna

Udinese - Sassuolo

Verona - Genoa

 

Kierros 20

 

Sunnuntai 19.01.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Udinese

Atalanta - Spal

Bologna - Verona

Brescia - Cagliari

Genoa - AS Roma

Juventus - Parma

Lazio - Sampdoria

Lecce - Inter

Napoli - Fiorentina

Sassuolo – Torino

 

Kierros 21

 

Sunnuntai 26.01.2020

Klo. 16:00

AS Roma - Lazio

Brescia - AC Milan

Fiorentina - Genoa

Inter - Cagliari

Napoli - Juventus

Parma - Udinese

Sampdoria – Sassuolo

Spal - Bologna

Torino - Atalanta

Verona - Lecce

 

Kierros 22

 

Sunnuntai 02.02.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Verona

Atalanta - Genoa

Bologna - Brescia

Cagliari - Parma

Juventus - Fiorentina

Lazio - Spal

Lecce - Torino

Sampdoria - Napoli

Sassuolo - AS Roma

Udinese – Inter

 

Kierros 23

 

Sunnuntai 09.02.2020

Klo. 16:00

AS Roma - Bologna

Brescia - Udinese

Fiorentina - Atalanta

Genoa - Cagliari

Inter - AC Milan

Napoli - Lecce

Parma - Lazio

Spal - Sassuolo

Torino - Sampdoria

Verona - Juventus

 

Kierros 24

 

Sunnuntai 16.02.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Torino

Atalanta - AS Roma

Bologna - Genoa

Cagliari - Napoli

Juventus - Brescia

Lazio - Inter

Lecce - Spal

Sampdoria - Fiorentina

Sassuolo - Parma

Udinese - Verona

 

Kierros 25

 

Sunnuntai 23.02.2020

Klo. 16:00

AS Roma - Lecce

Atalanta - Sassuolo

Bologna - Udinese

Brescia - Napoli

Fiorentina - AC Milan

Genoa - Lazio

Inter - Sampdoria

Spal - Juventus

Torino - Parma

Verona - Cagliari

 

Kierros 26

 

Sunnuntai 01.03.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Genoa

Cagliari - AS Roma

Juventus - Inter

Lazio - Bologna

Lecce - Atalanta

Napoli - Torino

Parma - Spal

Sampdoria - Verona

Sassuolo - Brescia

Udinese – Fiorentina

 

Kierros 27

 

Sunnuntai 08.03.2020

Klo. 16:00

AS Roma - Sampdoria

Atalanta - Lazio

Bologna - Juventus

Fiorentina - Brescia

Genoa - Parma

Inter - Sassuolo

Lecce - AC Milan

Spal - Cagliari

Torino - Udinese

Verona - Napoli

 

Kierros 28

 

Sunnuntai 15.03.2020

Klo. 16:00

AC Milan - AS Roma

Brescia - Genoa

Cagliari - Torino

Juventus - Lecce

Lazio - Fiorentina

Napoli - Spal

Parma - Inter

Sampdoria - Bologna

Sassuolo - Verona

Udinese - Atalanta

 

Kierros 29

 

Sunnuntai 22.03.2019

Klo. 16:00

AS Roma - Udinese

Atalanta - Napoli

Bologna - Cagliari

Fiorentina - Sassuolo

Genoa - Juventus

Inter - Brescia

Lecce - Sampdoria

Spal - AC Milan

Torino - Lazio

Verona - Parma

 

Kierros 30

 

Sunnuntai 05.04.2020

Klo. 16:00

Brescia - Verona

Cagliari - Atalanta

Inter - Bologna

Juventus - Torino

Lazio - AC Milan

Napoli - AS Roma

Parma - Fiorentina

Sampdoria - Spal

Sassuolo - Lecce

Udinese – Genoa

 

Kierros 31

 

Lauantai 11.04.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Juventus

AS Roma - Parma

Atalanta - Sampdoria

Bologna - Sassuolo

Fiorentina - Cagliari

Genoa - Napoli

Lecce - Lazio

Spal - Udinese

Torino - Brescia

Verona - Inter

 

Kierros 32

 

Sunnuntai 19.04.2020

Klo. 16:00

Brescia - AS Roma

Cagliari - Lecce

Fiorentina - Verona

Genoa - Spal

Inter - Torino

Juventus - Atalanta

Lazio - Sassuolo

Napoli - AC Milan

Parma - Bologna

Udinese - Sampdoria

 

Kierros 33

 

Keskiviikko 22.04.2020

Klo. 21:45

AC Milan - Parma

AS Roma - Verona

Atalanta - Brescia

Bologna - Napoli

Lecce - Fiorentina

Sampdoria - Cagliari

Sassuolo - Juventus

Spal - Inter

Torino - Genoa

Udinese - Lazio

 

Kierros 34

 

Sunnuntai 26.04.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Bologna

AS Roma - Inter

Brescia - Spal

Cagliari - Sassuolo

Fiorentina - Torino

Genoa - Lecce

Juventus - Lazio

Napoli - Udinese

Parma - Sampdoria

Verona - Atalanta

 

Kierros 35

 

Sunnuntai 03.05.2020

Klo. 16:00

Atalanta - Bologna

Inter - Fiorentina

Lazio - Cagliari

Lecce - Brescia

Parma - Napoli

Sampdoria - Genoa

Sassuolo - AC Milan

Spal - AS Roma

Torino - Verona

Udinese - Juventus

 

Kierros 36

 

Sunnuntai 10.05.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Atalanta

AS Roma - Fiorentina

Bologna - Lecce

Brescia - Parma

Cagliari - Udinese

Genoa - Inter

Juventus - Sampdoria

Napoli - Sassuolo

Spal - Torino

Verona - Lazio

 

Kierros 37

 

Sunnuntai 17.05.2020

Klo. 16:00

Cagliari - Juventus

Fiorentina - Bologna

Inter - Napoli

Lazio - Brescia

Parma - Atalanta

Sampdoria - AC Milan

Sassuolo - Genoa

Torino - AS Roma

Udinese - Lecce

Verona - Spal

 

Kierros 38

 

Sunnuntai 24.05.2020

Klo. 16:00

AC Milan - Cagliari

Atalanta - Inter

Bologna - Torino

Brescia - Sampdoria

Genoa - Verona

Juventus - AS Roma

Lecce - Parma

Napoli - Lazio

Sassuolo - Udinese

Spal - Fiorentina

 

Lyö veto Serie A:sta