Valioliiga otteluohjelma 2019-2020

heinäkuuta 8, 2019

Englannin Valioliiga tarjoaa tuttuun tapaan rutkasti jännitystä ja jalkapallohuumaa. Unibet tarjoaa Valioliigan otteluohjelmat ja kattavan valikoiman erilaisia vedonlyöntivaihtoehtoja. 

Englannin Valioliigan kausi 2019-2020 on kaiken kaikkiaan jo kahdeksaskymmeneskahdeksas koskaan pelattu kausi. Ottelut lähtevät käyntiin 9.elokuuta ja kestävät 17.toukokuuta 2020 asti.

Jalkapallofanien silmät seuraavat varmasti kovina erityisesti Manchester Cityn ja Liverpoolin otteita. Manchester nappasi viime kaudella voiton jo neljättä vuotta putkeen vain yhden pisteen erolla hopealle tulleesta Liverpoolista. Käydäänkö kärkitaistelu tänäkin vuonna Manchesterin ja Liverpoolin välillä vai yltääkö pronssille tullut Chelsea voittajaksi asti? 

Ota Valioliigan otteluohjelma 2019-2020 haltuun, niin pysyt kartalla koko jännittävän kauden ajan!

Unibetin urheiluvedonlyönnissä markkinoiden laajinta tarjontaa edustava live-vetojen kohdevalikoima pitää huolen, että Valioliigakausi 2019-2020 pysyy mielenkiintoisena alusta loppuun.

 

Kierros 1

9.8.2019

Klo. 22.00

Liverpool – Norwich

 

10.8.2019

Klo. 14.30

West Ham – Manchester City

 

Klo. 17.00

Bournemouth – Sheffield United

Burnley – Southampton

Crystal Palace – Everton

Watford -Brighton

 

Klo. 19.30

Tottenham – Aston Villa

 

11.8.2019

Klo. 16.00

Leicester – Wolverhampton

Newcastle – Arsenal

 

Klo 18.30

Manchester United – Chelsea

 

Kierros 2

17.8.2019

Klo. 14.30

Arsenal – Burnley

 

Klo. 17.00

Aston Villa – Bournemouth

Brighton – West Ham

Everton – Watford

Norwich – Newcastle

Southampton – Liverpool

 

Klo. 19.30

Manchester City – Tottenham

 

18.8.2019

Klo. 16.00

Sheffield United – Crystal Palace

 

Klo. 18.30

Chelsea – Leicester

 

19.8.2019

Klo. 22.00

Wolverhampton – Manchester United

 

Kierros 3

23.8.2019

Klo. 22.00

Aston Villa – Everton

 

24.8.2019

Klo 14.30

Norwich – Chelsea

 

Klo 17.00

Brighton -Southampton

Manchester United – Crystal Palace

Sheffield United – Leicester

Watford – West Ham

Wolverhampton – Burnley

 

Klo 19.30

Liverpool – Arsenal

 

25.08.2019

Klo. 16.00       

Bournemouth - Manchester City

 

Klo. 18.30       

Tottenham - Newcastle

 

Kierros 4

31.08.2019

Klo. 14.30       

Southampton - Manchester United

 

Klo. 17.00       

Chelsea - Sheffield United

Crystal Palace - Aston Villa

Leicester - Bournemouth

Manchester City - Brighton

Newcastle - Watford

West Ham - Norwich

Burnley - Liverpool

 

01.09.2019

Klo. 16.00       

Everton - Wolverhampton

 

Klo. 18.30       

Arsenal – Tottenham

 

Kierros 5

14.09.2019

Klo. 14.30       

Liverpool - Newcastle

 

Klo. 17.00       

Brighton - Burnley

Manchester United - Leicester

Sheffield United - Southampton

Tottenham - Crystal Palace

Wolverhampton - Chelsea

 

Klo. 19.30       

Norwich - Manchester City

 

15.09.2019

Klo. 16.00       

Bournemouth - Everton

 

Klo. 18.30       

Watford - Arsenal

 

16.09.2019

Klo. 22.00       

Aston Villa - West Ham

 

Kierros 6

20.09.2019

Klo. 22.00       

Southampton - Bournemouth

 

21.09.2019

Klo. 14.30       

Leicester - Tottenham

 

Klo. 17.00       

Burnley - Norwich

Crystal Palace - Wolverhampton

Everton - Sheffield United

Manchester City - Watford

 

Klo. 19.30       

Newcastle - Brighton

 

22.09.2019

Klo. 16.00       

West Ham - Manchester United

 

Klo. 18.30       

Arsenal - Aston Villa

Chelsea – Liverpool

 

Kierros 7

28.09.2019

Klo. 14.30       

Sheffield United - Liverpool

 

Klo. 17.00       

Bournemouth - West Ham

Aston Villa - Burnley

Chelsea - Brighton

Crystal Palace - Norwich

Tottenham - Southampton

Wolverhampton - Watford

 

Klo. 19.30       

Leicester - Newcastle

 

29.09.2019

Klo. 18.30       

Everton - Manchester City

 

30.09.2019

Klo. 22.00       

Manchester United – Arsenal

 

Kierros 8

05.10.2019

Klo. 17.00       

Arsenal - Bournemouth

Brighton - Tottenham

Burnley - Everton

Liverpool - Leicester

Manchester City - Wolverhampton

Newcastle - Manchester United

Norwich - Aston Villa

Southampton - Chelsea

Watford - Sheffield United

West Ham - Crystal Palace

 

Kierros 9

19.10.2019

Klo. 17.00       

Bournemouth - Norwich

Aston Villa - Brighton

Chelsea - Newcastle

Crystal Palace - Manchester City

Everton - West Ham

Leicester - Burnley

Manchester United - Liverpool

Sheffield United - Arsenal

Tottenham - Watford

Wolverhampton – Southampton

 

Kierros 10

26.10.2019

Klo. 17.00       

Arsenal - Crystal Palace

Brighton - Everton

Burnley - Chelsea

Liverpool - Tottenham

Manchester City - Aston Villa

Newcastle - Wolverhampton

Norwich - Manchester United

Southampton - Leicester

Watford - Bournemouth

West Ham - Sheffield United

 

Kierros 11

02.11.2019

Klo. 17.00       

Bournemouth - Manchester United

Arsenal - Wolverhampton

Aston Villa - Liverpool

Brighton - Norwich

Crystal Palace - Leicester

Everton - Tottenham

Manchester City - Southampton

Sheffield United - Burnley

Watford - Chelsea

West Ham – Newcastle

 

Kierros 12

09.11.2019

Klo. 17.00       

Burnley - West Ham

Chelsea - Crystal Palace

Leicester - Arsenal

Liverpool - Manchester City

Manchester United - Brighton

Newcastle - Bournemouth

Norwich - Watford

Southampton - Everton

Tottenham - Sheffield United

Wolverhampton - Aston Villa

 

Kierros 13

23.11.2019

Klo. 17.00       

Bournemouth - Wolverhampton

Arsenal - Southampton

Aston Villa - Newcastle

Brighton - Leicester

Crystal Palace - Liverpool

Everton - Norwich

Manchester City - Chelsea

Sheffield United - Manchester United

Watford - Burnley

West Ham – Tottenham

 

Kierros 14

30.11.2019

Klo. 17.00       

Burnley - Crystal Palace

Chelsea - West Ham

Leicester - Everton

Liverpool - Brighton

Manchester United - Aston Villa

Newcastle - Manchester City

Norwich - Arsenal

Southampton - Watford

Tottenham - Bournemouth

Wolverhampton - Sheffield United

 

Kierros 15

03.12.2019

Klo. 21.45       

Arsenal - Brighton

Burnley - Manchester City

Leicester - Watford

Sheffield United - Newcastle

Wolverhampton - West Ham

Manchester United - Tottenham

Chelsea - Aston Villa

Southampton - Norwich

Crystal Palace - Bournemouth

Liverpool – Everton

 

Kierros 16

07.12.2019

Klo. 17.00       

Bournemouth - Liverpool

Aston Villa - Leicester

Brighton - Wolverhampton

Everton - Chelsea

Manchester City - Manchester United

Newcastle - Southampton

Norwich - Sheffield United

Tottenham - Burnley

Watford - Crystal Palace

West Ham – Arsenal

 

Kierros 17

14.12.2019

Klo. 17.00       

Arsenal - Manchester City

Burnley - Newcastle

Chelsea - Bournemouth

Crystal Palace - Brighton

Leicester - Norwich

Liverpool - Watford

Manchester United - Everton

Sheffield United - Aston Villa

Southampton - West Ham

Wolverhampton – Tottenham

 

Kierros 18

21.12.2019

Klo. 17.00       

Bournemouth - Burnley

Aston Villa - Southampton

Brighton - Sheffield United

Everton - Arsenal

Manchester City - Leicester

Newcastle - Crystal Palace

Norwich - Wolverhampton

Tottenham - Chelsea

Watford - Manchester United

West Ham – Liverpool

 

Kierros 19

26.12.2019

Klo. 17.00       

Bournemouth - Arsenal

Aston Villa - Norwich

Chelsea - Southampton

Crystal Palace - West Ham

Everton - Burnley

Leicester - Liverpool

Manchester United - Newcastle

Sheffield United - Watford

Tottenham - Brighton

Wolverhampton - Manchester City

 

Kierros 20

28.12.2019

Klo. 17.00       

Arsenal - Chelsea

Brighton - Bournemouth

Burnley - Manchester United

Liverpool - Wolverhampton

Manchester City - Sheffield United

Newcastle - Everton

Norwich - Tottenham

Southampton - Crystal Palace

Watford - Aston Villa

West Ham – Leicester

 

Kierros 21

01.01.2020

Klo. 17.00       

Arsenal - Manchester United

Brighton - Chelsea

Burnley - Aston Villa

Liverpool - Sheffield United

Manchester City - Everton

Newcastle - Leicester

Norwich - Crystal Palace

Southampton - Tottenham

Watford - Wolverhampton

West Ham – Bournemouth

 

Kierros 22

11.01.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Watford

Aston Villa - Manchester City

Chelsea - Burnley

Crystal Palace - Arsenal

Everton - Brighton

Leicester - Southampton

Manchester United - Norwich

Sheffield United - West Ham

Tottenham - Liverpool

Wolverhampton – Newcastle

 

Kierros 23

18.01.2020

Klo. 17.00       

Arsenal - Sheffield United

Brighton - Aston Villa

Burnley - Leicester

Liverpool - Manchester United

Manchester City - Crystal Palace

Newcastle - Chelsea

Norwich - Bournemouth

Southampton - Wolverhampton

Watford - Tottenham

West Ham – Everton

 

Kierros 24

21.01.2020

Klo. 21.45       

Bournemouth - Brighton

Aston Villa - Watford

Everton - Newcastle

Leicester - West Ham

Sheffield United - Manchester City

Wolverhampton - Liverpool

 

Klo. 22.00       

Manchester United - Burnley

 

22.01.2020

Klo. 21.45       

Chelsea - Arsenal

Tottenham - Norwich

 

Klo. 22.00       

Crystal Palace – Southampton

 

Kierros 25

01.02.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Aston Villa

Burnley - Arsenal

Crystal Palace - Sheffield United

Leicester - Chelsea

Liverpool - Southampton

Manchester United - Wolverhampton

Newcastle - Norwich

Tottenham - Manchester City

Watford - Everton

West Ham – Brighton

 

Kierros 26

08.02.2020

Klo. 17.00       

Arsenal - Newcastle

Aston Villa - Tottenham

Brighton - Watford

Chelsea - Manchester United

Everton - Crystal Palace

Manchester City - West Ham

Norwich - Liverpool

Sheffield United - Bournemouth

Southampton - Burnley

Wolverhampton – Leicester

 

Kierros 27

22.02.2020

Klo. 17.00       

Arsenal - Everton

Burnley - Bournemouth

Chelsea - Tottenham

Crystal Palace - Newcastle

Leicester - Manchester City

Liverpool - West Ham

Manchester United - Watford

Sheffield United - Brighton

Southampton - Aston Villa

Wolverhampton – Norwich

 

Kierros 28

29.02.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Chelsea

Aston Villa - Sheffield United

Brighton - Crystal Palace

Everton - Manchester United

Manchester City - Arsenal

Newcastle - Burnley

Norwich - Leicester

Tottenham - Wolverhampton

Watford - Liverpool

West Ham – Southampton

 

Kierros 29

07.03.2020

Klo. 17.00       

Arsenal - West Ham

Burnley - Tottenham

Chelsea - Everton

Crystal Palace - Watford

Leicester - Aston Villa

Liverpool - Bournemouth

Manchester United - Manchester City

Sheffield United - Norwich

Southampton - Newcastle

Wolverhampton – Brighton

 

Kierros 30

14.03.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Crystal Palace

Aston Villa - Chelsea

Brighton - Arsenal

Everton - Liverpool

Manchester City - Burnley

Newcastle - Sheffield United

Norwich - Southampton

Tottenham - Manchester United

Watford - Leicester

West Ham – Wolverhampton

 

Kierros 31

21.03.2020

Klo. 17.00       

Burnley - Watford

Chelsea - Manchester City

Leicester - Brighton

Liverpool - Crystal Palace

Manchester United - Sheffield United

Newcastle - Aston Villa

Norwich - Everton

Southampton - Arsenal

Tottenham - West Ham

Wolverhampton – Bournemouth

 

Kierros 32

04.04.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Newcastle

Arsenal - Norwich

Aston Villa - Wolverhampton

Brighton - Manchester United

Crystal Palace - Burnley

Everton - Leicester

Manchester City - Liverpool

Sheffield United - Tottenham

Watford - Southampton

West Ham – Chelsea

 

Kierros 33

11.04.2020

Klo. 17.00       

Burnley - Sheffield United

Chelsea - Watford

Leicester - Crystal Palace

Liverpool - Aston Villa

Manchester United - Bournemouth

Newcastle - West Ham

Norwich - Brighton

Southampton - Manchester City

Tottenham - Everton

Wolverhampton – Arsenal

 

Kierros 34

18.04.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Tottenham

Arsenal - Leicester

Aston Villa - Manchester United

Brighton - Liverpool

Crystal Palace - Chelsea

Everton - Southampton

Manchester City - Newcastle

Sheffield United - Wolverhampton

Watford - Norwich

West Ham – Burnley

 

Kierros 35

25.04.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Leicester

Aston Villa - Crystal Palace

Brighton - Manchester City

Liverpool - Burnley

Manchester United - Southampton

Norwich - West Ham

Sheffield United - Chelsea

Tottenham - Arsenal

Watford - Newcastle

Wolverhampton – Everton

 

Kierros 36

02.05.2020

Klo. 17.00       

Arsenal - Liverpool

Burnley - Wolverhampton

Chelsea - Norwich

Crystal Palace - Manchester United

Everton - Aston Villa

Leicester - Sheffield United

Manchester City - Bournemouth

Newcastle - Tottenham

Southampton - Brighton

West Ham – Watford

 

Kierros 37

09.05.2020

Klo. 17.00       

Bournemouth - Southampton

Aston Villa - Arsenal

Brighton - Newcastle

Liverpool - Chelsea

Manchester United - West Ham

Norwich - Burnley

Sheffield United - Everton

Tottenham - Leicester

Watford - Manchester City

Wolverhampton - Crystal Palace

 

Kierros 38

17.05.2020

Klo. 17.00       

Arsenal - Watford

Burnley - Brighton

Chelsea - Wolverhampton

Crystal Palace - Tottenham

Everton - Bournemouth

Leicester - Manchester United

Manchester City - Norwich

Newcastle - Liverpool

Southampton - Sheffield United

West Ham - Aston Villa

Lyö vetoa Valioliigasta